içinde , ,

Simpsonların Maraş Depremini Bildim?

 

Kehanetleri ile bilinen Simpsonların 6 Şubat tarihli Maraş depremini daha önceden bildiği iddia edildi.

Kehanetleri ile bilinen Simpsonların 6 Şubat tarihli Maraş depremini daha önceden bildiği iddia edildi. Sosyal medyada paylaşılan Simpsonlar videosunda, popüler çizgi dizinin depremi bildiğine dair paylaşımlar yapıldı.

1989 yılından bu yana ekranlarda yer alan animasyon dizisi Simpsonlar’ın bir bölümünde Maraş’tan bahsedildiğine rastlanıldı.

İddialara göre, “Mobile Homer” isimli 16. sezonun 13’üncü bölümde Maraş depremi bilindi.

VİDEO

Kahramanmaraş depreminin Simpson dizisinde tahmin edildiği belirtiliyor. Beyrut‘taki patlama, koronavirüs salgını gibi yakın gelecekteki olayları tahmin etmesiyle ses getiren Simpsonlar çizgi dizisi, Kahramanmaraş‘taki depremi de bildi. Dünyanın en çok izlenen dizilerinden Simpsonlar’da Kahramanmaraş’a giden Türk gemisi ile depreme vurgu yapılıyor. Ortaya çıkan iddialar sonrası Simpsons Kahramanmaraş depremini önceden mi bildi sorusu en sık aratılanlar arasında yerini aldı. İşte Kahramanmaraş depremi ile Simpsons dizisi arasındaki ilişki Video.

20 Mart 2005 yılında yayınlanan bu bölümde Maraş ismi geçiyor ancak söz konusu bölümde depremle ilgili bir diyalog yer almıyor. Paylaşımlara konu olan videoda, Bart ve Lisa Simpson araçlarıyla giderken bir kaza anında gemiye düşüyorlar.  Geminin Türkiye bayraklı olduğu görülüyor.

Gemi kaptanı, “Kuzeyde Bir Yer”  isimli dizinin DVD’lerini Kahramanmaraş’a yetiştirmek zorunda olduğunu ifade ediyor.

Ancak bölümün herhangi bir kısmında deprem ve yardıma dair bir ifade yer almıyor.

Simpsonların daha önce Metaverse’i önceden tahmin etmesi, Donald Trump’ın başkan seçileceği konusunu önceden işlemesinin yanı sıra Trump’ın öldüğü iddialarıyla da gündeme gelmişti.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta gerçekleşen patlamanın ardından, Simpsonlar’ın eski bir bölümü sosyal medyada konuşuldu.

Animasyonu dizisi, kripto para konusunda gelecek hakkında yorumda bulundu.

Simpsonlar dizisinin daimi izleyicileri, animasyon komedinin corona virüse yıllar önce yer verdiğini düşünüyor. Dizinin 1993’te yayınlanan bir bölümünde, Japonya’dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor.

Ne düşünüyorsun?

Yazar diwun

Çinli Herkül Bolo

Bir İnsan Ve Bir İlçe