içinde

En Az Birine İhtiyaç Duyacağınız 5 İnternet Sitesi

En Az Birine İhtiyaç Duyacağınız 5 İnternet Sitesi

İnsanlar eğitim, iş ve sosyal hayatlarında daha verimli olabilmek  adına hem kişisel gelişime hem de zaman yönetimine daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Bu aşamalarda teknolojiyi en verimli şekilde kullanmak adına çeşitli siteler, uygulamalar vs. arayışına girmişlerdir. Bu yazımızda hem eğitim hayatınızda hem de iş hayatınızda hayatınızı kolaylaştıracak ve bazı işlemleri daha hızlı ve güvenilir yapmanızı sağlayacak 5 farklı internet sitesi bulunmaktadır.

1) 10minutemail.com

10 minute mail, 10 dakikalık  mail adresi sunan bir sitedir. Bazı sitelerde devam edebilmek, daha fazla bilgi alabilmek  için üyelik istenebiliyor. Spamlardan çekinip güvenilirliğinden emin olunmayan sitelere mail adresi vermek istemeyenler için aktivasyon maili gelene kadar kullanılabilecek kolay bir e-mail hizmeti sunmaktadır.  Bazı sitelerde kendi mail ve kişisel bilgilerini daha güvende hissetmek isteyenler için çok pratik bir sitedir.

2) hemingwayapp.com

Hemingwayapp İngilizce’yi en doğru şekilde kullanmak zorunda olanlar, yazdığı yazının düzeninden emin olmak isteyenler ve kişisel bloklarına kendi editörlüğünü yapmak isteyenler için kurtarıcı bir sitedir. Yazı çalışmalarını değerlendirmeyi,  anlamı güçleştiren aşırı uzun ve zor okunan cümleleri işaretleyerek yazarın görmesini sağlar. Bunların yanı sıra pasif cümleleri, zarfların çok fazla kullanımı gibi bir çok zor yazıları işaretler. Ek olarak; isteyenler için uygulaması da mevcuttur.

3)  ilovepdf.com

PDF’ten word dosyasına  vb. dosyaya veya tam tersi dönüşümü yapabilecek çok fazla uygulama ve site bulunmaktadır. Bu sitelerden en geniş çalışma ağına sahip ve pratik olanlarından birisi de ilovepdf.com’ dur.  PDF dosyalarının üzerinde yapmak istediğiniz her türlü düzenleme için kullanabileceğiniz faydalı bir sitedir. PDF sayfalarını ayrı ayrı sayfalar olarak ayırma, birden fazla PDF dokümanını  birleştirme ve PDF’i küçültme gibi bir çok fonksiyonlara sahiptir.  Bu sitenin diğerlerinden en önemli farklı PDF’ lere kilit oluşturulabilir bu sayede özel ve gizli dokümanların korunması sağlanır.

4) alternativeto.net

Alternative, alternatif kelimesinin İngilizce’sidir. Adından da anlaşılacağı gibi bu site size alternatifler sunar. Peki nasıl?
AlternativeTo, masaüstü bilgisayar yazılımlarına, mobil uygulamalara ve web tabanlı yazılımlara benzer yazılım ve uygulama alternatifleri sunar. Ücretli olan veya buna benzer bir şey  var mı diye düşündüğünüz  uygulamalar için kullanabilir ve diğer seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Aradığınız uygulamayı, bulduğu sonuçları uygulamaya kayıtlı kişilerin beğenme oranına, kayıtlı öğrenci sayısı gibi çeşitli kriterlere göre sıralayan bir internet sitesidir.

5) freecodecamp.org

Kimi insan iş gereği kimi insan hobi olarak yazılım ve kodlama ile ilgileniyor. Kendi kendine programlama öğrenmek isteyenler için uygun bir sitedir. Sitenin ismi İngilizce’den çevrilmiştir. FreeCodeCamp, interaktif  öğrenme web platformudur. FreeCodeCamp, çevrimiçi topluluk forumu, sohbet odaları, çevrimiçi yayınlar ve öğrenme web geliştirmesini herkes için erişilebilir kılmak isteyen  kuruluşlardan oluşan bir web sitesidir.

Ek Olarak: radyotiyatrosu.net

Bu sitelere ek olarak sanat severler için mükemmel bir site bulunmaktadır. Radyotiyatrosu.net  size çeşitli konu ve uzunluklarda tiyatro yayınları sunmaktadır. Gerek sakince evde otururken, gerek yolculuk yaparken çeşitli zaman dilimlerinde güzel ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Yazar

Solar Orbiter (Güneş Misyonu)

Yapay Uydu Kavramı