içinde

ASELSAN Yeni Yatırımının Temellerini Attı

ASELSAN Yeni Yatırımının Temellerini Attı

ASELSAN Konya Silah Sistemleri Anonim Şirketi, tarafından geçtiğimiz gün Konya merkezli uzaktan komutalı silah sistemleri ve silah üretimlerinin yapılacağı fabrikanın temelleri atıldı.

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, merkez Selçuklu ilçesi, ASELSAN Konya Silah Sistemleri AŞ’nin 1. Etap Temel Atma Töreni’nde bulundu. Son yıllarda ülkemizin savunma sanayisi sektöründe ciddi ihracat yaptığını dile getirdi.

Geçen yıl savunma sanayisinin iki milyar doları aşan ihracat yaptığını hatırlatan Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı M. Murat Şeker, ancak bu sayının yeterli olmadığını ifadelerine ekledi.

M. Murat Şeker, çok daha büyük hedefleri olduğunu belirterek, bazı söylemlerde bulundu:

Daha ileri gitmeyi istiyoruz. İhracatta 2 milyar doları 10 milyar dolara çıkarmak istiyoruz. Bunun için daha fazla çalışmamız lazım. Savunma sanayimizdeki kabiliyet ve kapasiteyi artırmamız gerekiyor. Şu an için savunma sanayisinde çalışan sayısı 40 bin civarında. Eğer dünyadaki ilk 10 savunma sanayi ihracatçısı arasına girmek istiyorsak bu rakamları artırmamız gerekiyor. Bunun yolu ise her bir köşesinde bulunan yetkinlikleri, insan kaynağını ve bütün sanayi alt yapısını kullanmamız gerekiyor. Temelini attığımız tesisimiz inşallah, küçük bir ASELSAN olacak. ASELSAN, Ankara’da kurulduğu yerde sanayisi, yan sanayisi ve üniversiteyle nasıl büyüdüyse buradaki tesisimizde Konya’mızda benzer rolü üstlenecek, büyüyecek.”

Konya’da temeli atılan fabrikanın güzel bir başlangıç ve örnek olacağını aktaran Şeker, yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

  • Kaynak
    • https://www.aa.com.tr

Ne düşünüyorsun?

Yazar

Tam Otonom Elektrikli Yarış Arabaları

Bose Süspansiyon Sistemi Nedir?