içinde , ,

Antarktika’nın Kalın Buz Katmanları Arasında Gizlenmiş Sırlar


Antarktika, Dünya’daki En Issız Bölge Oarak Nitelendirilebilir

Burada gizemi çözülememiş bir çok ürkütücü olay yaşanmış ve birçok korkunç yapıya rastlanmıştır.

İşte Antarktika’nın gizemi çözülemeyen olayları;

Antik şehir

Son dönemlerde eriyen buzlarla birlikte antik bir uygarlığa ait olduğu düşünülen şehir harabesi ortaya çıkmıştır. 2002 yılında çekimler yapmak amacıyla bölgeye giden Kaliforniyalı bir televizyon ekibinden bir daha haber alınamadı.

Antik Şehir

Yeraltı üsleri


Google Earth’den baktığınızda Antarktika kıtasının kıyı bölgesinde buz katmanlarının içine doğru uzanan iki dev girişi rahatlıkla görebilirsiniz. Bazı gözlemciler bu gizemli girişlerin Antarktika’da oluşan şiddetli
hava koşulları sebebiyle oluşmuş mağara benzeri doğal yeryüzü şekilleri olduğunu savunuyor. Diğer uzmanlar ise bu gizemli girişlerin insanlardan uzak bu kara parçası üzerinde kurulmuş gizli askeri üsse ya da uzaylıların dünya araştırmalarını sürdürdüğü laboratuvara çıkıyor olduğu görüşünü savunuyorlar.

Yer Altı Üsleri

Gizli yapılar


Antarktika’nın buz kaplı yüzeyinin altında gömülü 22 km uzunluğunda bir yapı 2012 yılında Google Earth kullanılarak fark edilmişti. Bazı araştırmacılar bunun buz altında gizlenmiş dev bir istasyon olduğunu, diğerleri ise UFO olduğu tezini savunuyor. Yükseltiyi kaplayan kar yığını üzerindeki fırça darbelerine benzeyen izler birilerinin bir şeyler gizlemeye çalıştığı izlenimini veriyor.

Gizli yapılar

UFO kazası

Antarktika gözlerden uzak, oldukça ıssız bir bölgedir. Dikkat çekmeden yeryüzüne inmek için çok uygun bir yerdir. Valentin Degvetev isiml bir araştırmacı Google Earth görüntülerini inceleyerek Antarktika’ya bir UFO indiğini iddia ediyor. Uydu görüntülerinden alınan resimlerde görüldüğü kadarıyla 4 tank acil iniş yapmak zorunda kalan bir UFO’yu karşılıyor gibi görünüyor.

UFO Kazası

Deniz canavarı


Google Earth uydu haritalarına Antarktika kıyılarında yakalanan çok ilginç bir görüntü komplo teorilerinin yayılmasına olanak verdi. İddialar arasında en dikkat çekici olanları; bin yıllar öncesinden kalma Plesiosaurus(bir tür deniz canavarı), İskandinav kökenli efsanevi deniz canavarı Kraken, balinaya saldıran dev bir mürekkep balığı ya da bir denizaltı UFO. Yayınlanan videoda 25 metre çapındaki bir cismin okyanusun üzerinde 120 metrelik bir alanda hareketlilik yarattığı gözleniyor..

Deniz Canavarı

Ne düşünüyorsun?

Yazar diwun

Comments

 1. ASLINDA BİR SANİYE ONCE TARİHE GECTİK . YAKIN TARİH UZAK TARİH DERKEN YA AZ ÖNCE.

  ANTROPO-CALYPSE (İnsan Kıyameti)

  İnsanın en büyük özelliği nedir biliyor musunuz? Konuşması, düşünmesi falan değil. En büyük özelliğimiz inkarcı olmamız… Hatta bizler belki de ‘Homo Hypocrita’yız yani İnkarcı İnsan…

  Nedense herkes küresel ısınmayı, buzul çağı gibi bir şey sanıyor. Hangi filmin etkisidir bilmem. Ama küresel ısınma, adı üstünde ısınmadır.

  60 bin araştırmayı özetleyen ve bin tane bağımsız bilim insanı tarafından onaylanan son küresel ısınma raporundan kesitler:

  –Sadece 12 yıl içinde küresel ısınma açısından geri dönüşü olmayan noktaya geliyoruz. O noktadan sonra, dünya iklimi bir daha hiç bir zaman eski haline dönmeyecek.

  –Permafrost denen ve Dünya yüzeyinin %20’sini kaplayan donmuş toprak erimeye başladı. Eriyen buzlarla birlikte içinde hapsolmuş karbon dioksit ve metan gazları da serbest kalacak. Metan gazı karbon dioksitten 85 kat daha güçlü bir ısıtıcı olduğu için, 2200’lü yıllarda Dünya canlılar açısından tamamıyla yaşanmaz bir duruma gelecek. Önümüzdeki yüzyıllarda ise Venüs kadar ısınabilir. Venüs’ün yüzey sıcaklığının 500 derece olduğunu hatırlatayım.

  –Deniz seviyesi daha da yükselecek.

  –İklim dengesiz hale gelecek

  –Böcek ve hayvanlar yer değiştirecek

  –İklim kuşakları değişecek, mevsimlerin düzeni bozulacak

  –Atmosfer daha nemli olacak ama daha az yağış düşecek

  –Birçok yerde fırtınalar ve kuraklıklar yaşanacak

  –Zararlı böcek ve hayvanların sayısı artacak, akrepler evlere girecek

  –Birçok tür yok olacak. Şu an inanılmaz bir toplu yok oluş yaşanıyor zaten. Geleceğin jeologları (eğer hala birileri hayatta kalırsa tabi) yaşadığımız bu dönemi “insan kaynaklı büyük yok oluş devri” olarak adlandıracaklar. Yer katmanlarında insanın ortaya çıkışıyla yaşanan karbonik felaketin adını belki de “antropo-calipse (insan kıyameti)” koyacaklar.

  –Bitkiler daha hızlı büyüyecek, daha tatlı olacak ama besin değerleri düşecek.

  Bunlar sadece ilk aklıma gelenler. Küresel ısınmanın etkileri saymakla bitmez… Çocuklarımızı bekleyen gelecek maalesef bu.

  İlk aklıma gelen önlemler şunlar:

  1. Atmosferden büyük miktarlarda karbon çeken ve güvenli ve kalıcı bir şekilde yer altındaki depolara kalsiyuma bağlanmış şekilde hapseden makinelerin yapılması dünya devletleri için zorunlu hale getirmeli. (Tabi bunu yapan makinelerin kendisi karbon salınımını arttırmamalı.)

  2. Bütün çatılar ve yollar beyaza boyanmalı. (Güneş ışığını yansıtması için. Bu konuda bazı çalışmalar yapılmış bile.)

  3. Yapay bulutlar oluşturulmalı. (Bulutlar güneş ışığını yansıtırlar).

  4. Küresel çapta tasarruf harekatı başlatılmalı, insanları tasarrufa özendirecek yasalar, vergi indirimleri ve teşvikler çıkarılmalı.

  5. Tüketim azaltılmalı, belli ürünleri reklamı yasaklanmalı ya da sınırlandırılmalı.

  6. Toplu taşıma özendirilmeli. Bisiklet kullanımı yaygınlaştırılmalı.

  7. Lüks tüketim sınırlandırılmalı.

  9. Et tüketimi sınırlandırılmalı.

  10. Üretim süreçleri denetlenmeli, gereksiz ham madde, enerji ve su kullanımı önlenmeli.

  11. İnsan nüfusu azaltılmalı. Doğada büyük bölgeler insansızlaştırılmalı. Belli bölgelerde tarım faaliyetleri yasaklanmalı.

  12. Alternatif enerji kaynakları desteklenmeli ve yaygınlaştırılmalı.

  13. Konutlar doğal yollardan ısıtılmalı ve soğutulmalı. Kendi kendini soğutan ve ısısını koruyan binalar tasarlanmalı. Burada yalıtım da önemlidir.

  Bu arada şimdiden Sibirya’da bir arazi almaya bakın, ne de olsa Alaska pahalıdır.

Comments are closed.

2 Bin 137 Yıllık Akıllı Telefon Benzeri Bir Cisim Bulundu

Kailasa Tapınağı Batı Hindistan