içinde

Yazılım Öğreten 4 Mobil Uygulama

Yazılım Öğreten 4 Mobil Uygulama

Yazılım, programlama, kodlama gibi kavramlar gün geçtiktikçe hayatımıza daha da fazla giriyor. Programlama dillerini genellikle okullarda veya özel kurslarda öğreniyoruz. Tabii bu yöntem bizlere bazen zor veya sıkıcı gelebiliyor. Yazılım öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirebileceğiniz, tıpkı oyun oynuyormuş gibi yazılım öğrenebileceğiniz bazı mobil uygulamaları sizler için derledim.

SoloLearn

SoloLearn, içerisinde birçok programlama dilini barındıran bir uygulamadır. Seçtiğinizin programlama dilini bölümlere ayırır. Bölüm başlarında size ufak bilgiler verir ve ardından sizlere boşluk doldurma tarzında sorular sorar. Bu soruları doğru yanıtladığınız takdirde sonraki bölümlerin kilitleri açılır. Bu sayede kendinizi bir oyun oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Her bölümde ”yorumlar” kısmı vardır. Programı kullanan insanlar o bölümle ilgili düşüncülerini veya sorularını bu kısma yazabilir. Böylece karşılaştığınız sorunu veya anlamadığınız bir kısmı diğer insanlarla iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı App Store ve Google Play Store platformlarından indirebilirsiniz. Ayrıca web tarayıcı üzerinden de bu uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz. Ücretli bir uygulama olmasına karşın ücretsiz sürümünde de oldukça fazla özellik sunmaktadır.

 

Knowin

 

Mimo

Mimo; Pyhton ve Web Development(HTML, CSS, JavaScript) derslerini içerir. Dersler, basics(giriş seviyesi) ve intermediate(orta seviye) olarak ikiye ayrılır. Seviyenize uygun olan seçenekle başlayabilirsiniz. Başladıktan sonra size verdiği ipuçlar ile boşluk doldurma tarzında uygulamalar yaptırır. Ücretsiz bir uygulamadır. App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

 

Programming Hub

Programming Hub, sunduğu birçok programlama dilinin yanında veri bilimi, makine öğrenmesi, yapay zeka gibi alanları da içinde barındırır. Sizleri ilk önce seçtiğiniz ders hakkında bilgilendirir ve sorular sorar. Ardından öğrenmeniz gerekenleri sizlere adım adım sunar. App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Ücretli bir uygulama olmasına rağmen birçok özelliği ücretsiz olarak sunmaktadır.

 

 

Kaynakça
  • Shiftdelete.Net
 

Ne düşünüyorsun?

Yazar

Amphibio İle Suyun Altında Nefes Almak

Balistik Koruma Malzemeleri: Seramik ve Seramik Kompozitler