içinde

Yapay Zeka Destekli Sanal Arkadaş

Yapay Zeka Destekli Sanal Arkadaş
Yapay Zeka Destekli Sanal Arkadaş

Instagram, kullanıcıların kendi isteklerine göre özelleştirebilecekleri ve sohbet edebilecekleri yapay zeka destekli sanal arkadaş (AI Friend) özelliğini geliştirdiği ortaya çıktı.

Geliştirilen bu özellikle, kullanıcılar yapay zeka chatbotu ile sohbet edebilecek, sorularına cevap bulabilecek, fikirler üzerinde beyin fırtınası yapabilecek ve karşılıklı dertleşebilecekler. Kullanıcılar, chatbotu kendileri tasarlayabilecekler. Cinsiyetlerini, yaşlarını, etnik kökenini, çekingen, çoşkulu, yaratıcı, esprili, pragmatik gibi kişilik özelliklerini, kariyer, eğitim, müzik, doğa, eğlence, spor gibi ilgi alanlarını belirleyebilecekler ve chatbot için avatar ve resim seçerek kendilerine sanal bir dost edinebilecekler.

Instagram şu an için bu özellik hakkında açıklama yapmaktan kaçınırken, kullanıcılar için genel kullanıma ne zaman sunulacağı hakkında da bir bilgi vermiyor.

Instagram, test ettiği bu yeni özellik ile Snapchat’in My AI chatbotuna meydan okumayı hazırlanırken, test aşamasındaki bu özelliğin hayata geçip geçmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Kaynakça

Haberler
Mahmut Yıldırım
Mahmut Yıldırım

Moskova Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi – Nükleer Enerji Mühendisi | Veri Bilimci & Analisti

0 yorum

Ne düşünüyorsun?

Yazar diwun

İnsanlar Doğduğu Anda Sanıldığı Kadar Yetersiz Olmayabilir

Bitcoin’i bir Amerikan casusluk laboratuvarı mı üretti?