içinde

Kendinizi Daha İyi Hissetmenizi Sağlayacak 6 Adım

1. Üzgünüm demeyi bırakın

Özür dilemek kesinlikle bir erdemdir. Ancak sürekli “üzgünüm, özür dilerim” demek ise sizi yorgun ve suçlu hissettirebilir. Eğer Sadece gerçekten hatalı olduğunuzda üzgünüm demeyi alışkanlık haline getirin. Kendinizi daha güçlü hissedeceğinize eminiz.

2. Çevrenizde pozitif insanları bulundurun

Sizi sürekli eleştiren insanlardan uzaklaşın. Çünkü olumlu zihinsel tutumun çalışma işlevi sizinle başlar. Pozitifliğinizin düzenli olarak etkileşim kurduğunuz aile, arkadaşlar ya da diğer önemli kişilerle güçlendiğinden emin olun. Çevrenizde onlara yer verin ve kendinizi onlarla kuşatın. Böylece onlardan aldığınız enerji daha pozitif olmanızı sağlayacaktır.

3. Hayran kalmayın, hayran bırakın

Bazen sosyal medyada gezinirken hiç tanımadığımız insanları çok beğeniyoruz. Belki de onlara hayran kalanlar vardır aramızda. Bunu yapmayın. Her gün aynaya birkaç dakika daha fazla bakın ve kendi güzelliğinizin farkına varın. Sürekli kendinizi takdir ederek başkalarının size hayran kalmasını sağlayın.

4. Kendinizi eleştirmeyi bırakın

Yukarıdaki ayna tatbikatı, sadece kusurlarınıza hata bulma dürtüsünü yok ederseniz işe yarar. Aksi takdirde yüzünüzde kırışıklık, çatlak, leke gibi şeyler varsa bunları da kusur olarak görebilirsiniz. Bunun farkına varıp zihninizi geliştirerek kendinizi eleştirmeyi bırakmalısınız.

5. Açık olun

Açık ve esnek bir beyin, hayatı daha iyi yaşamanızı ve birçok güzel şeyden faydalanmanızı, yargılayıcı ve eleştirel olmadan, diğer insanlarla olan birçok olayı kolay bir şekilde kabul etmenizi sağlar.

6. Yeni bir şeyler deneyin

İster yeni bir restoran, ister yeni bir şehir. Hayatınızda yeniliklere yer açın ve deneyin. Yeni olduğu kadar sizin için farklı olabilecek hobiler edinin. Bununla birlikte kendinize yepyeni hedefler koyarak onlar için çabalayın.

MAHMURE ÖZEL

Ne düşünüyorsun?

Yazar diwun

8 Kolay Tohum Çimlendirme Önerisi

2 Bin 137 Yıllık Akıllı Telefon Benzeri Bir Cisim Bulundu