içinde

Bakan Uraloğlu duyurdu: X, Türkiye’de temsilcilik açtı

Elon Musk’ın aldığı sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) Türkiye’de temsilcilik açtı. Gelişmeyi duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, X’e uygulanan reklam yasağının bu konuda “nisbeten” etkili olduğunu söyledi.

Uraloğlu’nun açıklaması şöyle:

Temsilci atamamışlardı ama iletişimimiz vardı. Son zamanlarda reklam yasağı koyduk. Nispeten etkili oldu. Bir önceki kabinede de gündeme geldi. Bant daraltma kararı aldık kendilerine bildirdik. Sosyal medya platformu X Türkiye’de temsilcilik açtı.”

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya platformu “X” Türkiye’de temsilcilik açması yönünde uyarılmış ve temsilcilik açılana kadar platforma Türkiye’de reklam yasağı getirilmişti.

Geçtiğimiz aylarda X’e ek yaptırım olarak bant daraltma cezasının verilip verilmeyeceği konusundaki soru üzerine Uraloğlu, “Hala ‘X’ Türkiye’ye temsilci atamadı. Bununla ilgili bir kanuni düzenleme de gerekecek. Görüşmelerimiz hala devam ediyor. Yürürlükte olan bir reklam yasağı var. Devamında bu dediğiniz de (bant daraltma) gündemimizde” demişti. (HABER MERKEZİ)

Ne düşünüyorsun?

Yazar

Dinozor Fosilleri, Bergmann Kuralı’na Meydan Okuyor

Bronz Kandilin Dionysos’la İlişkili Kült Nesne Olduğu Anlaşıldı