içinde

TÜMOSAN Denizlerin Yerli Gücü Olma Yolunda

TÜMOSAN Denizlerin Yerli Gücü Olma Yolunda

TÜMOSAN CNR Avrasya Boat Show-14. Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nda yat-marin motoru ve jeneratör konusunda ürettiği çözümler doğrultusunda yeni ürünlerini tanıttı.

En dikkat çekici ürün ise denizlerimize milli güç desteği sağlayacak olan marin motor ailesinin ilk üyesi “105 beygir 4DT-41M” motoru oldu.

TÜMOSAN tarafından üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda hem yardımcı makine ve marin genset kullanım amacıyla hem de ortalama 12 metre boyunda teknelerde kullanılabilecek tip motorlara yönelik çözümler geliştirmek amacıyla “Marin Motor Projesi” başlatıldı.

Bu kapsamda; TÜMOSAN tarafından denizlerimizde kullanılan platformlar için 1500/2300 devir aralığında 75, 85, 95 ve 105 beygir güçlerinde ekonomik ve milli motor çözümleri geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Yazıma son verirken Türkiye’deki denizcilik kültürüne ve siz değerli okuyucuların bilgi denizine bir damla katkı sağlamak maksadıyla yazdığım bütün yazıların sonunda sizinle bir denizcilik terimi paylaşmak ve bu sayede yeni bir dil öğrenmenizin yolunu açmak isterim.

KAMARA :Gemide personelin yaşam yerlerine verilen addır.

Kaynak: www.aa.com.tr

Ne düşünüyorsun?

Yazar

Mars’ta Yaşama Bir Adım Daha…

SAR Değeri Çok mu Önemli?