içinde

İş Görüşmesinde Sizi Öne Çıkaracak 11 Ücretsiz Eğitim

İş Görüşmesinde Sizi Öne Çıkaracak 11 Ücretsiz Eğitim

İçinde bulunduğumuz koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldığımız bu dönemi ücretsiz eğitim ile daha verimli geçirebiliriz. Udemy üzerinden sunulan bu ücretsiz eğitimleri sizler için derledik. İndirimlerin yazının yayınlandığı tarih itibariyle sınırlı bir süre geçerli olduğunu belirtmek isteriz.

İngilizce

Günümüzde neredeyse her iş ilanında en önemli kriterlerden birisi İngilizce olmaya başladı. İngilizce bilmek, hem iş hayatınızda hem de sosyal hayatınızda sizi her zaman bir adım öne çıkarır.

Bu ücretsiz eğitimle birlikte hem İngilizce öğrenebilir hem de pratik yapabilirsiniz.

KONUŞMA DÜZEYİNDE İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUM

 

C Programlama Dili

C programlama dili, uzun yıllardır kullanılan ve kendini kanıtlamış bir programlama dilidir. Öğrenmesi kolay bir dildir. Diğer dillere göre biraz daha üstü kapalı bir yapıda olsa da hızlı bir şekilde öğrenilebilir. İşletim sistemleri, ağ sürücüleri, veri tabanı sistemleri gibi bir çok işlemi C programlama dili kullanarak yapabilirsiniz.

Sizlere ücretsiz olarak sunulan bu eğitim ile hemen harekete geçin ve çokça yaygın olan bu programlama dilini öğrenmeye başlayın.

Baştan sona C Programlama eğitimi

 

C++ Programlama Dili

C++ programlama dili; sistem yazılımları, özel yazılımlar, uygulamalar, sürücü yazılımları, kullanıcı taraflı yazılımlar ve gömülü firmware yazılımları üretebilir. Bilgisayarınızda kullandığınız birçok donanımın sürücüsü C++ ile hazırlanmıştır.

Bu ücretsiz eğitim, hem yazılım bilginizi geliştirmek için hem de CV’nize bir yetenek daha eklemek için harika bir fırsat olacaktır.

Sıfırdan C++ Eğitimi

 

C# Programlama Dili

Zaman kaybetmeden, ücretsiz olan bu eğitimi kütüphanenize ekleyin ve bir an önce yola koyulun.

C# Dersleri : Adım Adım Sıfırdan – İleriye

 

Solidworks

SolidWorks; basit, hızlı ve etkin şekilde 2D veya 3D katı modeller yapmak için kullanılan bir tasarım programıdır. İmalat konusunda kolaylıklar sağlayan bir programdır. Makine tasarımı, makina parçalarının tasarımı ve makinalardan oluşan tesislerin tasarımında oldukça kullanışlıdır. Online kütüphanelerle tasarım yapmak daha da kolay hale gelmiştir.

Eğer tasarım becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız hemen bu ücretsiz eğitimi kütüphanenize ekleyin ve öğrenmeye başlayın.

SolidWorks 3 Boyutlu Çizim Uygulamaları ve Tasarım Mantığı

 

Autocad

Mühendisler, mimarlar ve tasarımcıların sıkça kullandığı, iki veya üç boyutlu çizimlerin yapılabildiği bir programdır. Autocad ile hem bina çizimi yapabilir hem de makineyi oluşturan parçaları tasarlayabilirsiniz. Autocad sayesinde inşaat mühendisleri ile inşaat teknikerleri proje okuyabilir, projede istenilen değişiklikleri yapabilir ve diğer programlar ile projeyi kolaylıkla birleştirebilir. Makine mühendisleri, makine parçalarının montajı ile simülasyonunu Autocad üzerinden gerçekleştirebilir. Elektrik-elektronik mühendisleri ise elektrik projelerinin çiziminde bu tasarım programından sıklıkla yararlanırlar.

Kullanım alanı oldukça geniş olan Autocad’i öğrenmek istiyorsanız bu ücretsiz eğitimi hemen kütüphanenize ekleyin.

Sıfırdan İleri Düzeye AutoCAD 2019 Eğitimi

 

Matlab

Birçok mühendislik öğrencisinin ve mühendisin Matlab programını öğrenmesi gereklidir. Matematiksel hesaplama, tasarım ve analiz için çok önemli bir programdır. Makine öğrenmesi, data bilimi, derin öğrenme ve algoritma geliştirme gibi işlemleri yapabilir.

Özellikle mühendisler için dünyanın en iyi hesap makinesi olarak bilinen bu programlama dilini ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Mühendislik Öğrencileri İçin Matlab

 

LabVIEW

LabVIEW, mühendislerin sık sık kullandığı bir grafiksel programlama dili arabirimidir. LabVIEW kullanarak grafiksel ikonlar ve kablolar ile akış diyagramları hazırlayabilirsiniz. Test, ölçüm, veri oluşturma, işleme ve izlenmesinde kullanılan LabVIEW, içeriğinde bulunan otomasyon ve ölçme devre elemanları fonksiyonlarının ekranda birbirlerine bağlanması şeklinde kullanılır. Test, ölçme ve kontrol sistemleri için oldukça kullanışlıdır.

Bu eğitim ile metin tabanlı dillerden ziyade kullanımı daha kolay ve algoritma geliştirmek için daha görsel bir platform olan bu programı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

LabVIEW Nedir?

 

Excel

Verileri depolamaya, organize ve analiz etmeye yarayan hesap tablosu programıdır. Karmaşık bilimsel dataların analiz edilmesi, finansal tabloların yorumlanması, akademik problemlerin çözümü gibi birçok alanda kullanılan Excel, aynı zamanda günümüzün en popüler hesaplama yazılımıdır.

Neredeyse her iş ilanında bilinmesi istenilen Excel’i bu ücretsiz eğitim sayesinde detaylıca öğrenebilirsiniz.

Basitten İleriye Excel

 

Java

Java; açık kodlu, nesneye yönelik, zeminden bağımsız, yüksek verimli, çok işlevli, yüksek seviye ve adım adım işletilen bir programlama dilidir. Hızlı ve güvenlidir. Java, neredeyse her türdeki ağ uygulamalarının temelini oluşturarak gömülü ve mobil uygulamalar, oyunlar, web tabanlı içerikler, kurumsal yazılım geliştirme ve dağıtımını yapabilmektedir.

Bu eğitimi kullanarak programlama bilginizi çok daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Java ile Programlamaya Giriş 1

 

Arduino

Arduino, elektronik ve yazılıma ilgilisi olan her insanın kolayca kullanabileceği açık kaynaklı bir mikrokontrolcü platformudur. Arduino kullanarak çeşitli sensörlerden gelen sinyalleri okuyabilir, ışık yakıp söndürebilir, motor çalıştırabilir; kısacası aklınıza gelebilecek tüm elektronik uygulamaları yapabilirsiniz.

Ücretsiz olarak sunulan bu eğitim sayesinde Arduino kullanarak kolayca istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

Arduino ile Robotik Eğitimi

 

Yukarıda paylaşılan eğitimler, yazının yayınlandığı tarih itibariyle ücretsizdir. Bu fırsatları kaçırmamak için şimdiden istediğiniz eğitimi kütüphanenize ekleyin ve dilediğiniz zaman öğrenmeye başlayın.

Kaynaklar:

  • Udemy
  • mediaclick.com.tr
  • mekatronikdersi.blogspot.com
  • maker.robotistan.com
  • zinzinzibidi.com
  • muhendistan.com
  • teknikicerik.com

Ne düşünüyorsun?

Yazar

Elon Musk Neuralink Demosunu Tanıttı

İsveç’te, İskandinavya’nın En Eski Dolmenlerinden Biri Bulundu